32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 RipjawsZ Series for Intel X79 (9-11-10-28) Quad2 Channel kit 8x4GB
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 RipjawsX Series (10-11-10-30) Single module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz CL11 NT Series Desktop dual channel memory kit (2x4GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series (10-10-10-30) Single module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 2400MHz PC3-19200 RipjawsZ CL11 1.65V Quad Channel Memory Kit (4x 8GB)
| IN STOCK |
4GB Hyperam DDR3 1600MHz CL11 PC3-12800 Desktop memory module
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR3 1600MHz CL11 Memory Module
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3 ECC-R PC14900 1866MHz SDRAM ECC for Mac Pro & Xserve Nehalem & Westmere models
| IN STOCK |
8GB Kingston ValueRAM PC3-12800 1600MHz CL11 DDR3 Memory Module
| IN STOCK |
16GB Transcend DDR3 Apple RAM 1333MHz ECC Registered Quad Channel Kit (4x4GB) For Mac Pro Early 2009
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz RipjawsX Series (10-12-12-31) Quad Channel Kit 4x8GB
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Ares Series Low Profile (9-11-20-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz Sniper Series (9-10-9-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ripjaw Series (9-9-9-24) Dual Channel kit for Intel P55
| IN STOCK |
Get in the game with HyperX® FURY
Even newbies get up to speed fast, since FURY automatically recognises its host platform and automatically overclocks to the highest frequency published – up to 1866MHz – providing plenty of power for your next deathmatch.
Affordably priced, FURY’s asymmetric heat spreader design is available in black, blue, red and– for the first time in the HyperX line –white, with a black PCB. It’s 100% tested and backed by a lifetime warranty and free technical support.
| CAPACITY | 4 GB |
| MEMORY SPEED | 1866 MHz |
| STANDARD | PC3 14900 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Single |
| CAS LATENCY | CL10 |
| MEMORY TIMINGS | 10-11-10 |
| VOLTAGE | 1.5 V |
| COLOR | Blue |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 240-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 1x 4GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |