32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel
| IN STOCK |
64GB Kingston 3200MHz CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 2666MHz PC4-21300 CL19 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRAM DDR4 2666MHz PC4-21300 CL19 Memory Module
| IN STOCK |
| IN STOCK |
128GB OWC 2666MHz DDR4 RDIMM PC4-21300 288-pin CL19 Quadruple Channel Memory Upgrade kit for iMac Pro (4x 32GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Team Group Delta DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Memory Kit (2 x 8GB) - White
| IN STOCK |
16GB Kingston ValueRam PC4-25600 3200MHz CL22 1.2V Non-ECC DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Single Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-24000 3000MHz Ripjaws V Red CL16 Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR4 2400MHz PC4-19200 CL17 Dual Channel Memory Kit (2x 4GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL16 RGB Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
Kingston's is a 1G x 72-bit (8GB) DDR4-2933 CL21 SDRAM (Synchronous DRAM) registered w/ parity, 1Rx8, ECC, memory module, based on nine 1G x 8-bit FBGA components. The SPD is programmed to JEDEC standard latency DDR4-2933 timing of 21-21-21 at 1.2V. Each 288-pin DIMM uses gold contact fingers.
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 2933MHz |
| STANDARD | PC4 23400 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | CL21 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| ERROR CHECKING | ECC |
| REGISTERED | Registered (buffered) |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 1 x 8GB Module configuration: 1024M x 72 |
| PACKAGING | Retail packaging |