32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Axiom DDR4 2400MHz CL17 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Single Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Memory Module
| IN STOCK |
16GB Kingston ValueRam PC4-25600 3200MHz CL22 1.2V Non-ECC DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Single Desktop Memory Module
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRAM DDR4 2666MHz PC4-21300 CL19 Memory Module
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4 U-DIMM Desktop DDR4-2666MHz, CL19, 4GBx1
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V CL16 (16-18-18-38) Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
8GB Team T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Transcend JetRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
Kingston's KSM29LQ4/64HCM is a 8G x 72-bit (64GB) DDR4-2933 CL21 SDRAM (Synchronous DRAM) load reduced w/ parity, 4Rx4, ECC, memory module, based on thirty-six 4G x 4-bit DDP FBGA components. The SPD is programmed to JEDEC standard latency DDR4-2933 timing of 21-21-21 at 1.2V. Each 288-pin DIMM uses gold contact fingers.
| CAPACITY | 64GB |
| MEMORY SPEED | 2933MHz |
| STANDARD | PC4 23400 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | CL21 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| ERROR CHECKING | ECC |
| REGISTERED | Load reduced |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 1 x 64GB Module configuration: 8192M x 72 |
| PACKAGING | Retail packaging |