32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4 U-DIMM Desktop DDR4-2666MHz, CL19, 4GBx1
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (4x 8GB) w/ RGB
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast DDR4 3200MHz Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB) for Intel/AMD
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
4GB Axiom PC4-17000 DDR4 2133MHz Memory Module
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz CL15 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill Flare X DDR4 3200MHz PC4-25600 for AMD Ryzen CL16 Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRAM DDR4 2666MHz PC4-21300 CL19 Memory Module
| IN STOCK |
8GB Synology DDR4 2666MHz ECC UDIMM Memory Module
| IN STOCK |
Copy Text – HyperX Predator DDR4
Prey on the competition.
Give your AMD- or Intel-based system the performance needed to stay atop the food chain with the record-breaking*, ultra-fast HyperX Predator DDR4**. Boost your frame rate, keep your streams broadcasting smooth, and plow through your highlight reel editing with speeds up to 3600MHz paired with quick CL17 timings. The aggressive, stylish black heat spreader and matching black PCB will allow you to beat the heat and strike fear into the hearts of your foes.
Predator DDR4 is Intel XMP certified with profiles that are optimized for Intel’s latest chipsets – just select the hand-tuned profile in your BIOS and you’re ready to go. 100-percent factory tested at speed and backed by a lifetime warranty and over 30 years of expertise, dependable Predator DDR4 gives you the best of both worlds: extreme performance and maximum peace of mind.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| STANDARD | PC4 28800 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL17 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| HEATSINK COLOR | Black |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 2 x 16GB Module configuration: 2048M x 64 |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |