| OUT OF STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Reversed Blade Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 120mm 1200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120MM 2000RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1300RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-2 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B14 ARGB 140MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PE-P 92mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-P 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 40x10mm 5000RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 80mm 2200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-3 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-3 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
COLDWING 14
The special design of the newly upgraded COLDWING 14 fan not only generates superior performance, but also guarantees quiet operation without compromises.
An optimized mounting hole for the standard 12cm fan also ensures a more flexible installation.
120mm Fan Mounting Holes
The 140mm fan is compatible with 120mm fan mounting holes.
SSA Cable (Speed Switch Adapter)
The included SSA (Speed Switch Adapter) cable significantly minimises noise production.
| FAN DIAMETER | 140 mm |
| ROTATION SPEED | 800 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 14.3 dBA |
| AIRFLOW | 43.5 cfm |
| COLOR | Yellow |
| VOLTAGE | 12 V |
| DIMENSIONS | 140 mm x 140 mm x 25 mm |
| WEIGHT | 155 g |