| OUT OF STOCK |
Noctua NH-C14S Processor CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Startech FAN1156PWM Processor CPU Cooler
| IN STOCK |
Thermal Grizzly AMD AM5 M4 Backplate
| IN STOCK |
Jonsbo 92mm Computer Processor Cooler - Black
| IN STOCK |
Thermal Grizzly Delid Die Mate for Ryzen 7000/8X00G CPUs
| IN STOCK |
Akasa CPU 92mm CPU Processor Cooler - Black, Silver
| IN STOCK |
Noctua CPU Cooler NH-D15 S2011/1156/1155/1150/AM2/2+/3/3+/FM1/2/2+ 140mm 12V Retail
| IN STOCK |
be quiet! Dark Rock Slim CPU Air Cooler
| IN STOCK |
Thermal Grizzly Ryzen 7000 Direct Die Frame
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua NH-L9i Processor Cooler
| IN STOCK |
Noctua Chromax 140mm CPU Cooler - Black
| IN STOCK |
der8auer Delid Die Mate 2 - CPU IHS Heatsink Removal Tool
| IN STOCK |
Alpenföhn Ben Nevis 120MM Processor Cooler - White
| IN STOCK |
OKEANOS (RC-1402)
Its exceptional performance makes OKEANOS the ideal choice for overclockers and gamers.
Dual Design
The dual fan and dual heatsink design ensures extreme performance.
SSA Cable (Speed Switch Adapter)
The SSA cable provides users with a good balance of performance and silence.
High Quality Base Structure
A unique combination of 8mm and 6mm heatpipes, combined with a high quality base, greatly enhance heat dissipation.
| SOCKET COMPATIBILITY | Intel: LGA 1150, LGA 1151, LGA 1155, LGA 1156, LGA 1366, LGA 2011, LGA 2011-v3 AMD: AM2+, AM3+, FM1, FM2+, AM4 (upgrade kit required) |
| ROTATION SPEED (RPM) | 300-1700 RPM 300-1800 RPM |
| AIR FLOW | 16.3-92.4 cfm 16.6-92.5 cfm |
| MAX NOISE LEVEL | 5.8-36.4 dBA 4-33.4 dBA |
| FAN SIZE (DIAMETER) | 120 mm 140 mm |
| NUMBER OF FANS | 2 |
| TYPE | CPU Cooler |
| DIMENSIONS | 140 mm x 163 mm x 135 mm |
| WEIGHT | 1145 g |
| COLOR | Yellow |