| 2 IN STOCK |
|
Ships tomorrow Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 RGB Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance LPX 2 DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2 x 16 GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3600Mhz PC4-28800 CL18 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
32GB Kingston Value Ram DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3600Mhz PC4-28800 CL18 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 2666MHz PC4-21300 CL19 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3000Mhz PC4-24000 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2 V 288-pin DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
48GB OWC PC23400 DDR4 ECC-R 2933MHz RDIMMs - 6 x 8GB Mac Pro 2019
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR4 2400MHz PC4-19200 CL17 Dual Channel Memory Kit (2x 4GB)
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRAM DDR4 2666MHz PC4-21300 CL19 Memory Module
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Quad Channel Kit (4 x 16GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
G.Skill Ripjaws V DDR4 memory kit designed especially for the latest Intel Core CPUs. Two matched 16GB modules, PC4-28800 specification operating at 3600MHz. Full timings of CL16 (16-19-19-39) at 1.35V, 288-pin memory modules.
The new G.Skill Ripjaws V series is equipped with the new style black heatsinks for improved heat dissipation. These heatsinks will keep your memory cool under most operation conditions.
G.Skill Ripjaws V series high performance memory is built with the newest DDR4 standard in a sleek, redesigned heatsink that is ideal for powerful gaming rigs, professional workstations, and daily computing tasks. Tested under G.Skill’s extensive suite of testing software to ensure maximum performance and stability, Ripjaws V memory kits are the ideal choice for any new DDR4 system.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 3600MHz (DDR4-3600) |
| STANDARD | PC4-28800 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual Channel kit (2x 16GB) |
| CAS LATENCY | CL16 |
| MEMORY TIMINGS | 16-19-19-39 |
| VOLTAGE | 1.35V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| HEATSINK COLOR | Black |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 288-pin DDR4 SDRAM memory modules |
| CONFIGURATION | Double-sided 16GB DDR4 memory modules, two modules per kit |
| FEATURES | Optimized for the latest Intel Core CPUs |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |