1GB Team Elite DDR2 SO-DIMM 667MHz PC2-5400 laptop memory module (200 pins)
| IN STOCK |
1GB Team Elite DDR2 SO-DIMM 800MHz PC2-6400 laptop memory module (200 pins)
| IN STOCK |
Corsair Value Select 2GB 667MHz DDR2-SDRAM is PC2-5300 desktop memory module. Now it’s one of Corsair's most popular memory lines.
2GB laptop memory module, suitable for both Intel and AMD based systems. Ideal upgrade for boosting performance in older laptops designed to be used with DDR2 laptop memory.
| CAPACITY | 2GB |
| STANDARD | PC2-5300 |
| MEMORY SPEED | 667MHz |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Single module |
| CAS LATENCY | CL5 |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| VOLTAGE | 1.8V |
| FORM FACTOR | 200-pin SO-DIMM |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |