8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series (10-10-10-30) Single module
| IN STOCK |
32GB OWC Mac Pro Late 2013 Quadruple Channel Kit PC3-14900 1866MHz DDR3 ECC-R SDRAM (4x 8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Sandy Bridge (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Sniper Series (9-11-10-28) Quad Channel kit 4x4GB
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NT Series Desktop dual channel memory kit (2x4GB)
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-12800 1600MHz CL11 Single Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill Aegis DDR3 PC3-12800 1600MHz Dual Channel kit (CL11) 2x4GB 1.5V
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Sandy Bridge (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 2400MHz PC3-19200 RipjawsZ CL11 1.65V Quad Channel Memory Kit (4x 8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Sniper Series (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Sniper Series (11-13-13-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10666 RipjawsX Series (9-9-9-24) Single module
| IN STOCK |
32GB OWC Mac Pro / Xserve 2009 Memory Matched Set (2x 16GB) PC-8500 1066MHz DDR3 ECC SDRAM Modules
| IN STOCK |
4GB Hyperam DDR3 1600MHz CL11 PC3-12800 Desktop memory module
| IN STOCK |
Perfect for when you need high performance and low clearance.
Vengeance Low Profile heat spreaders have a reduced height of 1.03” (26.25mm). They’re designed for high-performance systems with extra-large CPU coolers, small form factor system builds, or any other space-constrained application where you need high-performance memory but standard Vengeance modules might not fit.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 1600MHz |
| STANDARD | PC3 12800 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL10 |
| MEMORY TIMINGS | 10 |
| VOLTAGE | 1.5 V |
| COLOR | Red |
| PACKAGING | Retail packaging |