| 6 IN STOCK |
|
Ready to ship today Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
GEEQ Pulsar Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
GEEQ Base Box Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
Logitech Bluetooth Wireless Audio Adapter, Black (EU Plug)
| IN STOCK |
NGS SB500-BT 20W Wireless BT Soundbar with Mic Input, and Volume Control
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 2 30W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Black
| IN STOCK |
NGS Wild Space 1, 900W Wireless BT Speaker with 10" Woofer USB/BT(TWS)/AUX IN
| IN STOCK |
NGS 10W Water Resitant Wireless BT Speaker - Nitro 1 Black
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Azure
| IN STOCK |
NGS Subway, 40W Wireless BT Soundbar with USB, AUX IN, Remote Control
| IN STOCK |
NGS Wild Rave 1, 200W Portable Wireless BT and TWS Speaker with USB Reader and AUX input
| IN STOCK |
NGS Wild Temper 200W Portable & Wireless BT Speaker with RGB LED Lights
| IN STOCK |
Logitech Z407 Bluetooth Computer Speakers With Subwoofer - Black
| IN STOCK |
NGS Wild Bash, 300W Portable Wireless and Waterproof BT Speaker with Removable Battery
| IN STOCK |
NGS NGS Roller Furia 2 Tiny, 20W Wireless and Water-resistant BT Speaker, Blue
| IN STOCK |
NGS Wild Club 80W Portable & Wireless BT Speaker with Laser Party Lights
| IN STOCK |
NGS Roller Tumbler is a compact sized and portable speaker compatible with Bluetooth Technology which delivers crystal-clear stereo sound with 6W Output Power.
Thanks to the built-in microphone you can use NGS Roller Tumbler as handsfree and talk comfortably with your smartphone. When you get an incoming call, the music pauses and you can talk through the speaker.
Featuring FM radio, you can also play your favourite music via USB stick or MicroSD card.
Its compact size combined with its rechargeable 1200mAh Li-Ion battery keeps the music playing NON STOP up to 6 hours making it ideal to take everywhere: beach, party, barbeque, swimming-pool, etc.
NGS Roller Tumbler is made of high quality material and rugged rubber housing, that protects the speaker for a more lasting life.
Also available in Mint, Red
| COLOR | Blue |
| SPEAKER OUTPUT | 6W |
| BATTERY CAPACITY | 1200mAh |
| BATTERY LIFE | 6 hours |
| BLUETOOTH RANGE | 10 meters |
| BLUETOOTH SPECIFICATIONS | HSP,HFP,A2DP & AVRCP |
| CHARGING TYPE | Micro USB |
| DIMENSIONS | 65 x 14 x 7cm |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |