Logitech MK540 Wireless Advanced Mouse and Keyboard Combo - US Layout
| IN STOCK |
Logitech MK850 Performance Bluetooth Wireless Keyboard Mouse Combo - US Keyboard Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Bluetooth Wireless Laser Mouse and Keyboard Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Optical Mouse and Keyboard Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Optical Mouse and Keyboard Combo - UK English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK235 Wireless and Mouse Combo Keyboard - German Layout - Grey
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Ergo Wireless Keyboard and Mouse - US English Layout - Black
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Comfort Mouse and Keyboard Combo w/Wrist Rest - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK330 RF Wireless QWERTY Keyboard and Mouse Combo Black - UK Layout
| IN STOCK |
Logitech MK540 Wireless Advanced Mouse and Keyboard Combo - Spanish Layout
| IN STOCK |
Logitech MK540 Wireless Advanced Mouse and Keyboard Combo - German Layout
| IN STOCK |
Adesso Truform Media 1150 Wireless Optical Mini Mouse and Keyboard Combo w/Wrist Rest - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK235 Wireless Mouse and Keyboard Combo USB - US Layout
| IN STOCK |
Logitech MK320 Keyboard and Mouse RF Wireless 2.4GHz Black Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Logitech Wireless Combo MK270 Keyboard and Mouse Set - Italian Layout
| IN STOCK |
Modern. Comfortable. Affordable.
This sleek desktop is contemporary and minimalistic. It has quiet-touch keys for a serene typing experience and a full-size mouse that provides comfortable, precise navigation. The Wireless Desktop 900 also includes Advanced Encryption Standard (AES), which is designed to help protect your information by encrypting your keystrokes. Both the keyboard and the mouse have an average battery life of 2-years.
Microsoft Wireless Desktop 900 USB Port English North America 1 License
| KEYBOARD CONNECTION | RF Wireless |
| MOUSE CONNECTION | RF Wireless |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Black |
| KEYBOARD LAYOUT | QWERTY |
| MOUSE TRACKING TECHNOLOGY | Optical |
| WIRELESS RECEIVER INTERFACE | USB |
| WIRELESS RANGE | 10m |
| MOUSE WEIGHT | 72.5g |
| KEYBOARD WEIGHT | 517g |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |