16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Transcend JetFlash 790 USB3.0 Flash Drive - up to 90MB/sec - Retractable USB Connector
| IN STOCK |
8GB Silicon Power Blaze B02 USB3.1 Flash Drive Black
| IN STOCK |
16GB SanDisk Cruzer Blade USB2.0 Flash Drive 3 Pack - Blue, Green, Pink
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology Data Traveler Exodia M USB Type A Flash Drive - Black, Blue
| IN STOCK |
Star Wars Darth Vader Gift Box - Bluetooth Speaker, 16GB USB, Headphones and USB cable
| IN STOCK |
16GB Star Wars Han Solo USB Drive
| IN STOCK |
16GB Marvel Black Panther USB Drive
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology DataTraveler Micro USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology DataTraveler Exodia M USB3.2 Type-A Flash Drive - Black, Turquoise
| IN STOCK |
64GB PQI U603V USB3.0 Ultra-small Flash Drive Red Edition
| IN STOCK |
8GB Integral Crypto DUAL FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive (AES 256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
Kingston Technology's everyday USB Flash drives put portable storage in everyone’s pocket. Reliable and easy to use, they are a great solution for carrying and transferring a users favourite songs, photos, videos, documents and so much more. Available in a wide range of colours, shapes and sizes they are the perfect choice for everyday users. Kingston's feature includes the following: 64GB, USB 3.0, DataTraveler 100 G3, Black color.
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | USB 3.0 (3.1 Gen 1) |
| TRANSFER RATES | Read speed: 40MB/s Write speed: 10MB/s |
| COLOUR | Black |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows operating systems supported Mac operating systems supported |
| DIMENSIONS | Width: 60mm Depth: 21.2mm Height: 10mm |
| WEIGHT | 0.2268kg |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |