| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology Data Traveler Kyson USB3.2 Type A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology IronKey Keypad 200 USB3.2 Type A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
8GB Leprechaun USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars BB-8 USB Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Transcend JetFlash 790 USB3.0 Flash Drive - up to 90MB/sec - Retractable USB Connector
| IN STOCK |
32GB Apricorn ASK3 USB3.2 Type-A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
16GB Apricorn SecureKey 3NXC USB Type C Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology Data Traveler Exodia USB3.2 Type A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
8GB Integral Crypto Drive FIPS 140-2 Encrypted USB3.0 Flash Drive (256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology Data Traveler Exodia USB3.2 Type A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Apricorn SecureKey USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
240GB Apricorn Aegis Secure Key USB3.0 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
The 32GB Kingston DataTraveler USB Flash drive puts portable storage in everyone’s pocket. Reliable and easy to use, it is a great solution for carrying and transferring a users favourite songs, photos, videos, documents and so much more. Kingston features 40MB/s read and 10MB/s write. Plus, it has a USB3.0 (3.1 Gen 1) interface and comes with a stylish black exterior.
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | USB 3.0 (3.1 Gen 1) |
| TRANSFER RATES | Read speed: 40MB/s Write speed: 10MB/s |
| COLOUR | Black |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows operating systems supported Mac operating systems supported |
| DIMENSIONS | 2in x 0.83in x 0.39in |
| WEIGHT | 0.23kg |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |