Adesso Stereo Gaming Headset With Microphone
| IN STOCK |
Marvo Scorpion HG8932 Stereo Gaming Headset with Microphone
| IN STOCK |
Logitech H150 Stereo Headset - Coconut
| IN STOCK |
Logitech G G335 Wired Gaming Headset
| IN STOCK |
Logitech H650e Binaural Headset - Black, Silver
| IN STOCK |
Logitech G G733 Gaming Headset - White
| IN STOCK |
Logitech G435 LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset
| IN STOCK |
Logitech G G432 7.1 Surround Sound Wired Gaming Headset
| IN STOCK |
NGS USB Stereo Headset with Volume Control - VOX505USB
| IN STOCK |
Logitech H650e Monaural Headset - Black, Grey
| IN STOCK |
NGS LED Gaming Headset with LED Lights and PS4/XboxOne/PC Compatible
| IN STOCK |
Logitech H110 Stereo Headset - Black,Grey
| IN STOCK |
Logitech H540 Binaural Wired USB3.0 Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech H111 Binaural Stereo Headset - Grey
| IN STOCK |
Logitech H390 Stereo Headset - Black
| IN STOCK |
Extremely comfortable
MH0 headphones have a round design, more ergonomic and inteligent, that in addition to its soft high-quality cushions, turn these MH0 into perfect headphones for the longest gaming sessions.
Express yourself
MH0 headphones have an innovative noise cancelling microphone. Play in team with no distractions. Furthermore, its side-foldable design gives you the chance of hiding it when you´re not using it.
*Not compatible with Xbox
| CONNECTOR | 3.5 mm |
| CONNECTIVITY | Wired |
| COLOR | Black, Red |
| CORD LENGTH | 2 m |
| EAR COUPLING | Circumaural |
| HEADPHONE FREQUENCY | 20 - 20000 Hz |
| IMPEDANCE | 32 Ω |
| DRIVER UNIT | 3 cm |
| MICROPHONE INPUT IMPEDANCE | 2.2 Ω |
| MICROPHONE SENSITIVITY | -62 dB |
| NOISE CANCELLATION | Noise-canceling |
| WEIGHT | 0.49LBS |
| WARRANTY | 1 years' manufacturer's warranty |