AMD Ryzen 7 7700 3.8GHz (5.3GHz Turbo) 8 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900X 4.7GHz 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU LGA 1700 2.1 GHz 12-Core 65W 25MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Celeron G6900 3.4GHz Dual Core LGA 1700 CPU Desktop Processor (Alder Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 4500 3.6GHz 8MB AM4 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 3 4100 3.8GHZ 4 Core L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Pentium Gold G7400 3.7GHz Socket LGA 1700 Boxed Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-13900K 24 Cores 3GHz LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 4300G 3.8GHz (4GHz Turbo) 4 Core 4MB L3 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 2.1GHz 12 Cores LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100F Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 58W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900 3.7GHz (5.4 Turbo) 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Wraith Stealth Cooler Ryzen 7 5700G 3.8GHz 16MB L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600KF 3.7 GHz 10-Core LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD FX 4-Core Processor, Unlocked, Black Edition. AMD's next-generation architecture takes 8-core processing to a new level. Get up to 24% better frame rates in some of the most demanding games, at stunning resolutions. Get faster audio encoding so you can enjoy your music sooner. Go up to 5.0 GHz with aggressive cooling solutions from AMD.
Model: Quad-Core AMD A-Series APU Processor Model A8-7600, Core Name: Kaveri, Core Count: 4 Thread Count: 4, Frequency: 3.1 GHz, Socket: Socket FM2+
| SERIES | AMD A8-7600 |
| CPU SOCKET | Socket FM2+ |
| NUMBER OF CORES | 4 |
| OPERATING FREQUENCY | 3.1GHz |
| BOOST FREQUENCY | 3.8GHz |
| CORE NAME | Kaveri |
| NUMBER OF THREADS | 4 |
| CACHE | 4MB |
| MANUFACTURING PROCESS | 28nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Radeon R7 Series |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 720MHz |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |