ViewSonic TD1655 15.6" Touchscreen 1920 x 1080 Full HD Computer Monitor
| IN STOCK |
AOC Full HD 1920 x 1080 pixels 240Hz Curved Gaming Monitor - 31.5in
| IN STOCK |
ASUS TUF Gaming VG279QM 1920 x 1080 pixels Full HD LED HDR Gaming Monitor - 27 in
| IN STOCK |
G.Skill WigiDash 7-inch Touch Screen PC Command Panel, USB Powered
| IN STOCK |
Flicker Safe and Reader Mode help maximize visual comfort by protecting your eyes from harmful blue light and reducing the flicker level to almost zero.
On Screen Control and My Display Presets allow you to easily customise monitor settings with a few clicks of a mouse.
Colour revision algorithms are used to help those with colour weakness who have difficulty distinguishing certain ranges of colours can view all the important content.
| SCREEN SIZE | 21.5" |
| RESOLUTION | 1920 x 1080 pixels |
| SUPPORTED RESOLUTIONS | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| DISPLAY TYPE | LED |
| LOCALIZATION | UK English |
| ANTI-GLARE | Matt |
| VIEWING ANGLE | Viewing angle, horizontal: 90° Viewing angle, vertical: 65° |
| DISPLAY COLORS | 16.78 million colors |
| BRIGHTNESS | 200 cd/m² |
| CONTRAST RATIO | 600:1 |
| RESPONSE TIME | 5 ms |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| HORIZONTAL SCAN RANGE | 30 - 83 kHz |
| VERTICAL SCAN RANGE | 56 - 75 Hz |
| AC INPUT VOLTAGE | 100-240 V |
| AC INPUT FREQUENCY | 50/60 Hz |
| COLOR | Black |
| DIMENSIONS | 2.23in x 2.23in x 12.42in |
| WEIGHT | 4.62 LBS |
| PACKAGE CONTENTS | Cables included: AC, VGA Manual |
| WARRANTY | 3 years' manufacturer's warranty |