32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4 U-DIMM Desktop DDR4-2666MHz, CL19, 4GBx1
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
16GB Crucial 3200MHz CL22 DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL16 RGB Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-32000 4000MHz Ripjaws V for Intel Z170 / X99 CL18 Quad Channel kit (4x8GB)
| IN STOCK |
4GB Axiom PC4-17000 DDR4 2133MHz Memory Module
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws V 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 3600MHz PC4-28800 CL18 Dual Channel Kit 2x8GB Black
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Single Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill Flare X DDR4 3200MHz PC4-25600 for AMD Ryzen CL16 Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
16GB DDR4 gaming memory from GeIL - the Dragon RAM hardcore memory gaming kit. This RAM is designed specifically for computer enthusiasts and computer gamers.
Comprised of two matched 8GB module, 288 pins, CL16 and operating at only 1.2V. 2400MHz memory, P4-19200 and featuring blue LED lights.
DDR4 Dragon RAM Gaming Series, continuing GeIL’s dragon legacy with an all new frost white 10-layer Dragon PCB design mounted with blue LED. Covering speed of up to 3333MHz, the series is available in Dual, Quad and Dual-Quad Channel kits, tested for the latest Intel Z170 and/or X99 platforms for maximum compatibility and performance. Frequencies above 2800MHz receive PCB-matching frost white IC finish, while lower speeds’ remain in black.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 2400MHz (DDR4-2400) |
| STANDARD | PC4-19200 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL16 |
| MEMORY TIMINGS | 16-16-16-36 |
| VOLTAGE | 1.2V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 288-pin DDR4 SDRAM |
| CONFIGURATION | Single-sided 8GB DDR4 memory modules, 2 modules per kit |
| FEATURES | 10-layer PCB Blue LED lighting |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |