Adesso EasyTouch 630UB USB QWERTY Keyboard - English Layout
| IN STOCK |
Adesso SlimTouch 111UB USB QWERTY Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech K120 Keyboard - UK Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Meditech Magic Medical Grade USB QWERTY Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech K270 RF Wireless Keyboard - Black
| IN STOCK |
Adesso 150 Tru-Form 3-Color Illuminated Ergonomic Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso Keyboard USB QWERTY Desktop Multimedia Keyboard - US English
| IN STOCK |
Logitech K270 RF Wireless Keyboard - French Layout AZERTY
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Washable Keyboard USB K64407US Black - US Layout
| IN STOCK |
Kensington Washable USB QWERTY Keyboard - White
| IN STOCK |
Seal Shield Keyboard Silver Storm Washable Black - US Layout
| IN STOCK |
Logitech K280e keyboard USB QWERTZ German Black Keyboard
| IN STOCK |
Adesso USB 3 Color Illuminated Compact Multimedia SlimTouch Keyboard - US English
| IN STOCK |
Logitech K120 USB Keyboard - French Layout AZERTY
| IN STOCK |
Kensington K64370 USB - US Layout
| IN STOCK |
Microsoft's Natural Ergonomic Keyboard 4000 - US English Layout, has been expertly crafted to allow you to work in a more natural position. The new Gull Wing design features a 14-degree gable, a natural arc and a curved key bed - bringing the keys closer to your fingers to reduce reach and unnecessary motion.
Features:
Cutting-edge design
Improve your performance as you keep current with the very latest technology Microsoft has to offer.
Zoom Slider
Easily zoom in on pictures, maps, documents, and Web pages—without taking your hand off the keyboard.
Ergonomic design
The ergonomic keyboard design positions your hands, wrists, and forearms naturally, giving you the easy comfort you need as you type, point, and click.
| CONNECTION | USB |
| LOCALIZATION | US English |
| DESIGN STYLE | Ergonomic |
| NORMAL KEYS | 105 |
| CABLE LENGTH | 1.53 m |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Windows 2000, XP P, H, MC, Tablet PCEn Mac OS X 10.1.x-10.3.x (Mac OS X 10.0) |
| DIMENSIONS | Width: 503 mm Depth: 262 mm Height: 82.8 mm |
| WEIGHT | 1.3 kg |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |