GEEQ Base Box Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
GEEQ Pulsar Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS 80W 2.1 BT Tower Speaker - USB/Optical/Stereo Output - SKYCHARM 2.1
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Coral
| IN STOCK |
NGS 3W Wireless BT Speaker - Roller Dice Red
| IN STOCK |
NGS Roller Tumbler 6W Wireless BT Speaker - Mint
| IN STOCK |
NGS SB500-BT 20W Wireless BT Soundbar with Mic Input, and Volume Control
| IN STOCK |
NGS Wild Space 1, 900W Wireless BT Speaker with 10" Woofer USB/BT(TWS)/AUX IN
| IN STOCK |
NGS NGS Roller Furia 2 Tiny, 20W Wireless and Water-resistant BT Speaker, Black
| IN STOCK |
NGS NGS Roller Furia 2 Tiny, 20W Wireless and Water-resistant BT Speaker, Blue
| IN STOCK |
Logitech Bluetooth Wireless Audio Adapter, Black (EU Plug)
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Coral
| IN STOCK |
Marvel Iron Man Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS Sky Rider 80W Wireless Premium BT Speaker
| IN STOCK |
NGS Wild Space 3, 4000W Wireless BT Speaker with Double 10" Woofer USB/BT(TWS)/AUX In
| IN STOCK |
The NGS WildFunky is the ultimate portable sound system with 40W of sound to make the party rock!
Perfect for playing the latest tunes from your Smartphone, tablet or laptop via Bluetooth.
No Bluetooth? No problem! You can also connect via the built in 3.5mm Aux Port or MicroSD card slot. A built in USB port means you can also charge your device as you listen.
Want to join in? The NGS WildFunky also comes with a Microphone, so you can get the Karaoke going – or use it as a portable speaker for making those important speeches.
With Treble Control, Volume Control plus a LED display, you are always in control.
The Ultimate in Portability, the NGS Wild Funky comes with built in Wheels and retractable handle making it easy to bring your sounds anywhere!
The NGS WildFunky features a built in battery that will last 4 hours, so you can forget connecting the device and keep the party going during your long music sessions. It also features a green battery level indicator to keep you informed of the battery state.
| COLOR | Black |
| SPEAKER OUTPUT | 40W |
| BATTERY CAPACITY | 2 x 1650 mAh / 3.7V |
| BATTERY LIFE | 4 hours |
| BLUETOOTH RANGE | 10 meters |
| BLUETOOTH SPECIFICATIONS | 2.1 |
| AUDIO INPUT | Yes |
| CHARGING TYPE | AC Charger (included) |
| DIMENSIONS | 24.8 x 41.2 x 19 mm |
| WARRANTY | 2 years |