4TB Seagate IronWolf 3.5 Inch Serial ATA III Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Seagate Barracuda Serial ATA III 3.5-inch 7200RPM 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
8TB Seagate IronWolf 3.5-inch 7200RPM SATA III 6Gbps 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate SkyHawk Surveillance 3.5 Inch Serial ATA III Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Western Digital Red 3.5" NAS Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate Barracuda 3.5-inch Sata III 6GB Internal Hard Drive
| IN STOCK |
10TB Western Digital WD Red Plus 3.5 Inch Serial ATA III Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate 3.5 Inch SAS 12GB 7200RPM 256MB Internal Hard Drive
| IN STOCK |
12TB Seagate IronWolf NAS 3.5-inch 7200RPM SATA III 6Gbps 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate Guardian BarraCuda 2.5-inch SATA III 6Gbps 5400RPM 128MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
10TB Seagate Skyhawk 3.5 Inch SATA III 6GB/s 7200RPM 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
16TB Western Digital Red Pro Serial ATA III Internal Hard Drive
| IN STOCK |
18TB Toshiba MG09 3.5 Inch Serial ATA III 7200RPM 512MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
12TB Synology HAT5300-12T SATA 3.5-inch 7200rpm 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
WD Blue 750GB laptop hard drive with 16MB built-in cache and rotation speed of 5400rpm. SATA III (6Gbps) interface and thickness of only 7mm, making it suitable for new generation slimline notebooks.
These drives are designed for use as primary drives in notebooks and laptop computers, and they are also ideal for use in external enclosures. The huge storage capacity allows users to save entire movie and music collections on a single hard drive.
Great choice for mainstream and home computing systems.
| CAPACITY | 750GB |
| FORM FACTOR | 2.5-inch laptop hard drive |
| INTERFACE TYPE | SATA III (6Gbps) |
| CACHE | 16MB |
| RPM | 5400rpm |
| DEVICE TYPE | Internal laptop hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | Up to 6Gbps |
| DIMENSIONS | 100.2mm x 69.85mm x 7.0mm |
| WEIGHT | 90g |
| OPERATING TEMPERATURE | 0° C to 60° C (32° F to 140° F) |
| SHOCK TOLERANCE | 350G, 2ms |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |