16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
256GB AData UC310 USB 3.2 Flash Drive - Black Capless Swivel
| IN STOCK |
Logitech BOLT USB Receiver
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology IronKey Keypad 200 USB3.2 Type A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology DataTraveler Max USB3.2 Type-A Flash Drive - Red
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB Apricorn Aegis Secure Key 3z USB3.1 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Ant Man USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Arya USB Flash Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology Data Traveler USB3.2 Type-A Flash Drive - Red
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology IronKey Locker+ 50 USB Type-A 3.2 Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Drax USB Flash Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 16GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 Also backwards compatible with USB2.0 |
| FEATURES | COB technology Ultra-fast transfer rates |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 195MB/sec Write speed up to 100MB/sec (Transfer speed dependent on PC hardware) |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windonw 8 Windows 7 Windows Vista Windows XP Mac XOS 10.X or above |
| DIMENSIONS | 32mm x 12.4mm x 4.6mm |
| WEIGHT | 4g |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |