| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
8.0TB OWC Mercury Elite Pro Quad - Four-Drive USB 3.2 (10Gb/s) External Storage Solution with SoftRAID
| IN STOCK |
12TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Western Digital Elements USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData Durable HD330 2.5-inch External Hard Disk Drive, USB3.2, Black
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Blue
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.1 Portable Hard Drive - Blue
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Yellow)
| IN STOCK |

| IN STOCK |
2TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm Portable Hard Drive Blue
| IN STOCK |
| CAPACITY | 500GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 Also backwards compatible with USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5-inch form factor |
| DATA TRANSFER RATES | USB3.0 transfer speed up to 5Gbps USB2.0 transfer speed up to 480Mbps |
| HDD DETAILS | Built-in 500GB Samsung 2.5-inch SATA hard drive |
| DIMENSIONS | 17.6mm x 81.9mm x 110.6mm |
| WEIGHT | 155g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows XP / Vista / 7 Mac OS x 10.4.8 or later |
| OPERATING TEMPERATURE | Operating 5ºC to 40ºC Non-operating -20ºC to 65ºC |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB3.0 cable, quick start guide |
| SPECIAL FEATURES | Scratch- and fingerprint-resistant design |
| DEVICE TYPE | External hard disk drive |
| COLOUR | Black (brown black) |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |