| OUT OF STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
32GB Transcend JetFlash 700 USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Arya USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB AData Royal UR340 Ultra-Compact USB3.0 (USB3.2) Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Leprechaun USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB SanDisk Cruzer Blade USB2.0 Flash Drive - Black, Red
| IN STOCK |
256GB AData UC310 USB 3.2 Flash Drive - Black Capless Swivel
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Drogon USB Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Leprechaun USB Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology Data Traveler Kyson USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
64GB PQI U603V USB3.0 Ultra-small Flash Drive Red Edition
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology DataTraveler Exodia M USB3.2 Type-A Flash Drive - Black, Turquoise
| IN STOCK |
8GB Integral Courier FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive 256-bit Encryption
| IN STOCK |
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FEATURES | High-speed transfer rates Backwards compatible with USB2.0 |
| TRANSFER RATES | USB3.0 speeds: Read up to 150MB/sec Write up to 70MB/sec USB2.0 speeds: Read up to 30MB/sec Write up to 20MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| ACCESSORIES | Keyring attachment |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP Mac OS X v.10.6.x and later Linux v. 2.6 and later |
| DIMENSIONS | 68.4mm x 22.76mm x 11.6mm |
| WEIGHT | 25g |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |