ASUS ROG LOKI SFX-L PSU RGB 120mm Power Supply - Platinum - White
| IN STOCK |
Be Quiet! SFX-L Power 80 Plus Gold 600W Power Supply
| IN STOCK |
Seasonic Prime Fanless PX 80 PLUS Platinum Modular 500W Power Supply
| IN STOCK |
MSI MAG A550BN 550W ATX Non Modular Power Supply - Black
| IN STOCK |
Be Quiet! SFX Power 3 450W Power Supply
| IN STOCK |
MSI MAG A650BN 650W ATX Non Modular Power Supply - Black
| IN STOCK |
MSI 850W Fully Modular ATX Power Supply - White
| IN STOCK |
MSI 850W Fully Modular ATX Power Supply - Black
| IN STOCK |
MSI MAG 750W 80 Plus Gold Fully Modular ATX Power Supply - Black
| IN STOCK |
ASUS Loki ROG SFX-L 1000W Platinum PSU Power Supply
| IN STOCK |
Thermaltake Toughpower GF1 ARGB 850W ATX Fully Modular Power Supply
| IN STOCK |
MSI 1000W ATX Fully Modular Power Supply - Black
| IN STOCK |
MSI 650W ATX Fully Modular Power Supply - Black
| IN STOCK |
ASUS LOKI ROG SFX-L 750W Platinum PSU Power Supply
| IN STOCK |
| POWER PROVIDED | 1200W |
| FORM FACTOR | PC ATX |
| INPUT VOLTAGE | 100 - 240 Vac 11A |
| OUTPUT CONNECTORS | Direct: 1x 20+4 pin ATX 1x EPS 12V CPU 8 pin 1x EPS 12V CPU 4+4 pin 4x PCI-E 6+2 pin 4x SATA 15 pin 1x iPower Meter 6 pin Modular: 4x PCI-E 6+2 pin 6x PATA 4 pin 1x floppy 4 pin 8x SATA 15 pin |
| VOLTAGE PROVIDED | +3.3V (24A) +5V (24A) +12V (100A) -12V (0.8A) +5Vsb (4A) |
| FANS | 135mm Dual Ball Bearing Fan |
| DIMENSIONS | 160mm x 150mm x 86mm |
| MTBF | 120,000 hours |
| FEATURES | With iPower Meter control panel, for 5.25-inch bay mounting Efficiency performance of up to > 90% with 80Plus Gold certification Single +12V rail design providing up to 100A (1200W) Modular Cable Management Complies with all the latest Intel and AMD CPUs Designed to sustain 50°C ambient with full wattage output Interleaved PFC circuit helps to provide perfect PF value > 0.99 135mm Ball Bearing Fan with smart fan control circuit to provide better system airflow Support NVIDIA SLI & ATI Crossfire multiple graphic cards platform Low ESR 105°C solid state capacitors Multi-Protection such as OCP/ OVP/ OPP/ UVP/ SCP/ OTP |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |