| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Transcend USB3.1 Type-C StoreJet 25M3C 2.5-inch External Hard Drive Shock-Resistant
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Black)
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB Western Digital Elements USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Yellow)
| IN STOCK |
1TB Apricorn Aegis Fortress L3 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
16.0TB OWC Mercury Elite Pro Quad - Four-Drive USB 3.2 (10Gb/s) External Storage Solution with SoftRAID
| IN STOCK |
750GB Western Digital Elements 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
5TB Seagate Basic USB 3.2 External Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock Fortress External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 500GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 Also backwards compatible with USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5-inch form factor, portable hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | USB3.0 speed up to 5Gbps |
| HDD DETAILS | Built-in 500GB Seagate hard drive |
| DIMENSIONS | 141.29mm x 80.01mm x 17.6mm |
| WEIGHT | 160g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 8 Windows 7 Windows Vista Windows XP Mac OS X 10.4.8 and later |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB3.0 cable quick start guide |
| DEVICE TYPE | External hard drive |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |