| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
8TB Seagate Expansion USB 3.2 External Hard Drive
| IN STOCK |
6TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
8TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Blue
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock DT FIPS USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Seagate Expansion Portable USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
500GB Apricorn Aegis Fortress USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
8TB OWC miniStack External Storage Solution with USB 3.2 (5Gb/s)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| CAPACITY | 250GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5-inch form factor |
| DATA TRANSFER RATES | Up to 480Mbps (USB2.0 max speed) |
| HDD DETAILS | Built-in 2.5-inch hard drive |
| DIMENSIONS | 150mm x 42mm x 140mm |
| WEIGHT | 120g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 7 (32-bit) Windows Vista (32-bit) Windows XP SP2 |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB2.0 cable |
| SPECIAL FEATURES | DESLock+ security software included Ice blue LED |
| DEVICE TYPE | External portable hard drive |
| COLOUR | Piano black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |