| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive - Purple
| IN STOCK |
12TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
1.5TB Western Digital 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital Elements 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
4TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Blue
| IN STOCK |
1TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm 2.5-inch Portable Hard Drive Black
| IN STOCK |
1TB Apricorn Aegis Padlock Fortress USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Black)
| IN STOCK |
| CAPACITY | 500GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 Also compatible with USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5-inch portable hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | USB3.0 transfer rates up to 5Gbps |
| HDD DETAILS | Built-in 2.5-inch hard drive, 500GB capacity |
| DIMENSIONS | 11.6 cm x 8.0 cm x 1.4 cm |
| WEIGHT | 180g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows Vista, Windows XP, Windows 7 100MB available hard drive space |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB3.0 cable Operating manual |
| SPECIAL FEATURES | Total computer backup solution |
| DEVICE TYPE | External hard drive, backup |
| COLOUR | Piano black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |