| OUT OF STOCK |
NewerTech NuPower 74 Watt-Hour Lithium-Ion Laptop Battery for MacBook 13-inch Late 2009-Mid 2010
| IN STOCK |
NewerTech NuPower 37 Watt-Hour Lithium-Ion Rechargeable Battery for MacBook Air 2008 - 2009
| IN STOCK |
NewerTech NuPower 74 Watt-Hour Lithium-Ion Battery for MacBook Pro 13-inch 2009-2012
| IN STOCK |
HP Compaq Pavilion / Presario DV2000 Replacement Battery (11.1V 4400mAh) Li-ion
| IN STOCK |
NewerTech NuPower 75 Watt-Hour Battery for MacBook Pro 17-inch Model
| IN STOCK |
NewerTech 39 Watt-Hour Lithium-Ion Rechargeable Battery for 11-inch MacBook Air 2011 - 2012
| IN STOCK |
NewerTech NuPower 54 Watt-Hour Lithium-Imide Rechargeable Battery for Apple MacBook 13.3-inch Unibody Late 2008
| IN STOCK |
NewerTech 72W NuPower Battery Replacement Kit for 13" MacBook Pro Retina late 2013 to early 2015
| IN STOCK |
NewerTech 76W NuPower Battery Replacement Kit for 13" MacBook Pro Retina (2012 - Early 2013)
| IN STOCK |
NewerTech MacBook Pro 15-inch Laptop Battery for Unibody Late 2008 / Early 2009 Models
| IN STOCK |
NewerTech NuPower 85 Watt-Hour Lithium-Ion Battery for MacBook Pro 15-inch 2011 - Mid 2012
| IN STOCK |
NewerTech NuPower 72W Replacement Battery for 13" MacBook Pro Retina Display Late 2013 to 2015
| IN STOCK |
NewerT. Newer Technology 54 Watt-Hour NuPower Battery Replacement Solution for 13-inch MacBook Air (M2, 2022)
| IN STOCK |
NewerTech NuPower Battery for 15" MacBook Pro with Retina Display (Late 2016 to Mid-2017)
| IN STOCK |
NewerTech 95W NuPower Battery Replacement Kit for 15" MacBook Pro Retina (Mid 2012-Early 2013)
| IN STOCK |
| BATTERY TYPE | Li-ion rechargeable |
| BATTERY VOLTAGE | 10.8V |
| BATTERY CAPACITY (WATT HOURS) | 5200mAh |
| BATTERY CONDITION | Brand new, factory sealed |
| COMPATIBILITY | Apple |
| NUMBER OF CELLS | 6 cells |
| COLOUR | Silver |
| ORIGINAL PRODUCT CODE | A1175 MA348 MA348*/A MA348G/A MA348J/A |
| CERTIFICATIONS | RoHs CE |
| DIMENSIONS | 138.6mm x 112.5mm x 14.2mm |
| WEIGHT | 413g |
| WARRANTY | 1 years replacement warranty |