| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Transcend Blue StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
8TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Seagate Basic 2.5Inch USB3.0 Portable External Hard Drive - Silver
| IN STOCK |
2TB AData HD770G 2.5-inch USB3.2 Durable External HDD With RGB Lighting - Black Edition
| IN STOCK |
2TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock DT FIPS USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Transcend StoreJet 25M3 USB3.1 Slim Portable Hard Drive Shock-Resistant
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 35T3 USB3.0 External Desktop Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB Western Digital Elements USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Seagate Xbox Game Drive USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 500GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| FORM FACTOR | 3.5-inch desktop hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | Up to 480 Mbps |
| HDD DETAILS | 3.5-inch HDD, SATA, 7200rpm, 8MB cache |
| DIMENSIONS | 4.1cm x 16.3cm x 19.1cm (WxDxH) |
| WEIGHT | 0.5kg |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Microsoft Windows 7, Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP Home Edition, Microsoft Windows XP Professional, Apple MacOS X 10.3.9 or later, Microsoft Windows Vista, Apple MacOS X 10.4.6 or later |
| ACCESSORIES INCLUDED | AC adapter |
| SPECIAL FEATURES | Backup solution |
| DEVICE TYPE | External Hard Drive |
| COLOUR | Black/orange |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty (registration required) |