16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars BB-8 USB Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology DataTraveler MicroDuo 3C USB3.2 Type-A With USB Type-C Flash Drive - Purple
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology DataTraveler Micro USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
16GB DC The Flash USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Ron Weasley USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB AData Royal UR340 Ultra-Compact USB3.0 (USB3.2) Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston DataTraveler Exodia M USB Type-A 3.2 Gen 1 Flash Drive Black Blue (Pack of 2x 64GB)
| IN STOCK |
16GB Thor USB Flash Drive
| IN STOCK |
Star Wars Darth Vader Gift Box - Bluetooth Speaker, 16GB USB, Headphones and USB cable
| IN STOCK |
| IN STOCK |
128GB PQI U273V Traveling Disk USB Flash Drive - Deep Blue - USB3.0
| IN STOCK |
16GB Star Wars TFA Poe USB Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Kingston Data Traveler 70 USB3.2 Type C Flash Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| FEATURES | Dual-Channel technology Translucent strip lights up during transfer |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 32MB/sec Write speed up to 18MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| SYSTEM REQUIREMENTS | - Microsoft Windows 2000 - Microsoft Windows ME - Microsoft Windows XP - Microsoft Windows Vista - Microsoft Windows 7 - Mac OS 9.0 or later - Linux Kernel 2.4.2 or later Note, JetFlash Elite software only suitable for Windows systems) |
| DIMENSIONS | 60.9mm × 19.3mm × 8.5mm |
| WEIGHT | 8.5g |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |