| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD710M Pro USB3.2 External Hard Drive Military Grade Anti-Shock, Camouflage
| IN STOCK |
| IN STOCK |
2TB AData HD720 Waterproof Shockproof USB3.1 Portable 2.5-inch Hard Drive - Blue/Black Edition
| IN STOCK |
4TB Toshiba P300 3.5 Inch Serial ATA III 5400RPM 6GB Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Silicon Power Armor A65B Shockproof/Waterproof Portable Hard Drive USB3.2 - Black/Grey Edition
| IN STOCK |
16.0TB OWC Mercury Elite Pro Quad - Four-Drive USB 3.2 (10Gb/s) External Storage Solution with SoftRAID
| IN STOCK |
1TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Black)
| IN STOCK |
4TB Seagate Expansion USB 3.2 External Hard Drive Black
| IN STOCK |
2TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm Portable Hard Drive White
| IN STOCK |
OWC 2TB Thunderbolt 5 Bus-Powered Portable NVMe SSD External Storage Solution
| IN STOCK |
2TB Seagate Xbox Game Drive USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 25M3 USB3.1 Slim Portable Hard Drive Shock-Resistant
| IN STOCK |
4TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 1TB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 (also backwards compatible with USB2.0) |
| FORM FACTOR | 2.5-inch ultra-small drive |
| DATA TRANSFER RATES | USB 3.0: up to 5Gb/s (600MB/s) USB 2.0: up to 480Mb/s (60MB/s) |
| HDD DETAILS | Built-in 2.5-inch SATA hard drive |
| DIMENSIONS | 75 x 118.5 x 13.4 mm |
| WEIGHT | 176g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows XP, Windows Vista, Windows 7 Mac OS X 10.5, 10.6 |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB 3.0 cable (USB 2.0 compatible) Quick Install Guide |
| SPECIAL FEATURES | 10GB Wuala Secure Online Storage (1 year included) |
| DEVICE TYPE | External portable hard drive |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |