2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
1TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
8TB Samsung 870 QVO 2.5-inch Serial ATA III V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
240GB Transcend JetDrive 850 Thunderbolt PCIe SSD Upgrade for Mac
| IN STOCK |
250GB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | ZIF |
| FORM FACTOR | 1.8" |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 65MB/sec Write speed up to 74MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | MLC-NAND Flash |
| OPERATING TEMPERATURE | Operating Temperature 0~70℃ Non-operating Temperature -40~85℃ |
| MTBF | 1,000,000 hours |
| SHOCK RESISTANCE | 2,000G (@0.3ms half sine wave) |
| SPECIAL FEATURES | Supports BCH ECC 8bits or 15bits in 512 bytes Package includes ZIF cable |
| SYSTEM REQUIREMENTS | ZIF interface |
| DIMENSIONS | 54.1mm x 71.1mm x 5.0mm |
| WEIGHT | 40g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years warranty |