4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
128GB KingSpec 1.8-inch SATA III 6Gbps SSD Solid State Disk (JMicron JMF608 Controller)
| IN STOCK |
500GB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
250GB Samsung 980 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | SATA II |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk, 2.5" |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 230MB/sec Write speed up to 135MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | MLC based Flash memory |
| OPERATING TEMPERATURE | 0ºC~70ºC |
| MTBF | +1,500,000 Hours |
| SHOCK RESISTANCE | 1500G |
| SPECIAL FEATURES | 64MB onboard cache memory Built-in EDC/ECC function RoHS FCC and CE Compliant |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 2000/XP/Vista Linux Mac OS Available SATA interface |
| DIMENSIONS | 99.88 x 69.963x 9.3 mm |
| WEIGHT | 90g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years warranty |