| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData Blue/Black HD650 DashDrive USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData Durable HD330 2.5-inch External Hard Disk Drive, USB3.2, Black
| IN STOCK |
1.5TB Western Digital 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Apricorn Padlock AES XTS USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
750GB Western Digital Elements 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Blue
| IN STOCK |
8TB WD My Book USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
5TB Silicon Power D30 USB3.0 Ultra-Slim 15mm Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 120GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| DATA TRANSFER RATES | Data transfer rate up to 480 MBits per second |
| HDD DETAILS | 2.5" hard disk drive (SATA) |
| DIMENSIONS | 129 x 79.9 x 13mm |
| WEIGHT | 86g without HDD, appx. 350g with HDD |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 2000/XP/Vista Mac OS 9.x or later Linux Kernel 2.4 or later (StoreJet Elite software is only suitable for Windows 2000/XP/Vista) |
| OPERATING TEMPERATURE | 5˚C to 55˚C |
| ACCESSORIES INCLUDED | StoreJet 2.5, USB Y-Type cable, Software CD, Quick Installation Guide |
| SPECIAL FEATURES | StoreJet Elite Software included, One-touch back-up function, Password function, Powersave option |
| DEVICE TYPE | External HDD |
| COLOUR | Silver |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |