| 19 IN STOCK |
|
Ships in 6 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
AMD Ryzen 9 7900 3.7GHz (5.4 Turbo) 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz 8 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900 2.40GHz Alder Lake S 30MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600 3.8GHz (5.1 Turbo) 6 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i9 13900KF 5.8GHz 24 Core LGA 1700 Desktop Processor - Raptor Lake
| IN STOCK |
AMD Ryzen 4300G 3.8GHz (4GHz Turbo) 4 Core 4MB L3 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz 6-Core AM4 Desktop Processor with Wraith Stealth Cooler
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper Pro 5975WX 3.6GHz L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900F Alder Lake CPU LGA 1700 2.4 GHz 16-Core 65W 30MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 96MB 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i5-13600KF 3.5Ghz 14 Cores LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i5-13500 2.5GHz LGA 1700 OEM/Tray Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz Six-Core AM4 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600KF 3.7 GHz 10-Core LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
| SERIES | AMD Ryzen™ 7 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 7 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 7 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| NUMBER OF CORES | 8 |
| NUMBER OF CORES | 8 |
| NUMBER OF CORES | 8 |
| BOOST FREQUENCY | 5.3 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.3 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.3 GHz |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| CACHE | 32 MB |
| CACHE | 32 MB |
| CACHE | 32 MB |
| MANUFACTURING PROCESS | 5 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 5 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 5 nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 2200 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 2200 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 2200 MHz |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 28 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 28 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 28 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128 GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |