| 2 IN STOCK |
|
Ships in 7 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
MSI AMD A520M Pro AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asus Prime H610M-K D4 Intel LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
MSI MAG Tomahawk Intel Z790 LGA 1700 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASRock Z790 Pro RS Intel Z790 DDR5 Socket 1700 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II AMD Socket AM4 ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
ASRock Z790 Pro RS WiFi Intel Z790 Socket 1700 DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
Asrock B550M-ITX/AC AMD AM4 Mini ITX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASRock Z790M-ITX WIFI Intel Z790 Socket 1700 DDR5 Mini-ITX Motherboard
| IN STOCK |
Asus Prime H610M-D D4 Intel LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
Asrock X570D4U AMD X570 PGA 1331 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASRock A520M-ITX/AC AMD AM4 Micro ITX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Gigabyte AMD B550M AORUS ELITE Socket AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASUS ROG Strix B660-A Gaming D4 WIFI D4 LGA 1700 ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Phantom Gaming AMD X870 Nova AM5 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS PRIME B550-PLUS AMD B550 Socket AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
| FORM FACTOR | micro ATX |
| FORM FACTOR | micro ATX |
| SOCKET TYPE | Socket AM5 |
| SOCKET TYPE | Socket AM5 |
| COMPATIBLE PROCESSORS | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, AMD Ryzen PRO 7000 Series, AMD Ryzen PRO 8000 Series, AMD Ryzen Threadripper 7000 Series, AMD Ryzen Threadripper PRO 5000 WX-Series, AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX-Series |
| COMPATIBLE PROCESSORS | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, AMD Ryzen PRO 7000 Series, AMD Ryzen PRO 8000 Series, AMD Ryzen Threadripper 7000 Series, AMD Ryzen Threadripper PRO 5000 WX-Series, AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX-Series |
| CHIPSET | AMD |
| CHIPSET | AMD |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY SLOTS | 4 |
| MEMORY SLOTS | 4 |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| PORTS | 4 |
| PORTS | 4 |
| ETHERNET | Yes |
| ETHERNET | Yes |
| ONBOARD USB 2.0 | 2 |
| ONBOARD USB 2.0 | 2 |
| ONBOARD USB 3.1 | 2 |
| ONBOARD USB 3.1 | 2 |
| M.2 SLOTS | M.2, SATA III |
| M.2 SLOTS | M.2, SATA III |
| SATA III CONNECTORS | 2 |
| SATA III CONNECTORS | 2 |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| TPM | Yes |
| TPM | Yes |
| RGB LED HEADER | Yes |
| RGB LED HEADER | Yes |
| AUDIO CHIPSET | Realtek ALC897 |
| AUDIO CHIPSET | Realtek ALC897 |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| PCI EXPRESS X16 | 1 |
| PCI EXPRESS X16 | 1 |
| RAID | 0, 1, 10 |
| RAID | 0, 1, 10 |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| WIFI | No |
| WIFI | No |
| DIMENSIONS | 244 mm |
| DIMENSIONS | 244 mm |