ASRock B760 Pro RS Intel 1700 DDR5 ATX Motherboard
| IN STOCK |
ASUS PRIME H610M-A D4-CSM LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Intel H670M PRO RS LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
Asrock B650 PG Lightning AMD B650 Socket AM5 ATX DDR5-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASUS ROG STRIX B550-A GAMING AMD B550 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asus Prime B660-Plus D4 Intel LGA 1700 ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS WS SAGE S2066 Intel X299 LGA 2066 Socket R4 SSI CEB DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asus Prime H610M-E D4-CSM Intel LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
Asrock B650 PRO RS AMD B650 AM5 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS PRIME B550M-A AMD B550 Socket AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Socket SP3 Mini ITX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASUS TUF GAMING B550-PRO AMD B550 Socket AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Gigabyte AMD B550I Aorus Pro AX AM4 Mini ITX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Half Width 4th Gen Intel Single Socket Server Motherboard
| IN STOCK |
Asus Prime H610M-K D4 Intel LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
| FORM FACTOR | ATX |
| FORM FACTOR | ATX |
| SOCKET TYPE | LGA 1700 |
| SOCKET TYPE | LGA 1700 |
| COMPATIBLE PROCESSORS | Intel® Celeron®, Intel Core i3 12th Gen, Intel Core i3 13th Gen, Intel Core i3 14th Gen, Intel Core i5 12th Gen, Intel Core i5 13th Gen, Intel Core i5 14th Gen, Intel Core i7 12th Gen, Intel Core i7 13th Gen, Intel Core i7 14th Gen, Intel Core i9 12th Gen, Intel Core i9 13th Gen, Intel Core i9 14th Gen, Intel® Pentium® Gold |
| COMPATIBLE PROCESSORS | Intel® Celeron®, Intel Core i3 12th Gen, Intel Core i3 13th Gen, Intel Core i3 14th Gen, Intel Core i5 12th Gen, Intel Core i5 13th Gen, Intel Core i5 14th Gen, Intel Core i7 12th Gen, Intel Core i7 13th Gen, Intel Core i7 14th Gen, Intel Core i9 12th Gen, Intel Core i9 13th Gen, Intel Core i9 14th Gen, Intel® Pentium® Gold |
| CHIPSET | Intel |
| CHIPSET | Intel |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY SLOTS | 4 |
| MEMORY SLOTS | 4 |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| PORTS | 4 |
| PORTS | 4 |
| ETHERNET | Yes |
| ETHERNET | Yes |
| ONBOARD USB 2.0 | 2 |
| ONBOARD USB 2.0 | 2 |
| ONBOARD USB 3.1 | 2 |
| ONBOARD USB 3.1 | 2 |
| M.2 SLOTS | M.2, PCI Express 4.0, SATA III |
| M.2 SLOTS | M.2, PCI Express 4.0, SATA III |
| SATA III CONNECTORS | 4 |
| SATA III CONNECTORS | 4 |
| S/PDIF OUT | Yes |
| S/PDIF OUT | Yes |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| FRONT PANEL CONNECTOR | Yes |
| FRONT PANEL CONNECTOR | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| CHASSIS FAN CONNECTORS | 4 |
| CHASSIS FAN CONNECTORS | 4 |
| TPM | Yes |
| TPM | Yes |
| RGB LED HEADER | Yes |
| RGB LED HEADER | Yes |
| AUDIO CHIPSET | Realtek ALC897 |
| AUDIO CHIPSET | Realtek ALC897 |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| PCI EXPRESS X16 | 4 |
| PCI EXPRESS X16 | 4 |
| RAID | 0, 1, 5, 10 |
| RAID | 0, 1, 5, 10 |
| CROSSFIRE | Not supported |
| CROSSFIRE | Not supported |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| BLUETOOTH | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| WIFI | Yes |
| WIFI | Yes |
| RESOLUTION | 4096 x 2304 pixels |
| RESOLUTION | 4096 x 2304 pixels |
| DIMENSIONS | 305 mm |
| DIMENSIONS | 305 mm |