| 10 IN STOCK |
|
Ships in 9 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
Asrock LiveMixer Intel Z790 LGA 1700 ATX DDR5-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
MSI AMD B550-A PRO Socket AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock AMD B550M-HDV AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
MSI MPG AMD B550 Gaming Plus Socket AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASUS PRIME B550-PLUS AMD B550 Socket AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASUS WS SAGE S2066 Intel X299 LGA 2066 Socket R4 SSI CEB DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock AMD B550M Pro4 Socket AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock H610M-HVS/M.2 R2.0 Intel H610 Socket LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS ROG STRIX Z690-E Gaming Wifi Intel LGA 1700 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS PRIME H610M-A D4-CSM LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
MSI MAG Tomahawk Intel Z790 LGA 1700 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS PRIME B550M-A WIFI II AMD Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
GIGABYTE B850 EAGLE WIFI 6E AM5 DDR5 3x M.2 ATX Motherboard
| IN STOCK |
MSI AMD A520M-A Pro Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock X570D4U AMD X570 PGA 1331 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Elevate your computing experience with GIGABYTE's renowned motherboard series: AORUS, AERO, and GIGABYTE. Featuring innovative designs and advanced features, these boards offer exceptional performance and reliability. Whether you're a gamer, content creator, or professional, our series cater to your needs, ensuring uncompromising quality and cutting-edge
| FORM FACTOR | micro ATX |
| FORM FACTOR | micro ATX |
| SOCKET TYPE | LGA 1700 |
| SOCKET TYPE | LGA 1700 |
| COMPATIBLE PROCESSORS | Intel® Celeron®, Intel Core i3 12th Gen, Intel Core i3 13th Gen, Intel Core i3 14th Gen, Intel Core i5 12th Gen, Intel Core i5 13th Gen, Intel Core i5 14th Gen, Intel Core i7 12th Gen, Intel Core i7 13th Gen, Intel Core i7 14th Gen, Intel Core i9 12th Gen, Intel Core i9 13th Gen, Intel Core i9 14th Gen, Intel® Pentium® Gold |
| COMPATIBLE PROCESSORS | Intel® Celeron®, Intel Core i3 12th Gen, Intel Core i3 13th Gen, Intel Core i3 14th Gen, Intel Core i5 12th Gen, Intel Core i5 13th Gen, Intel Core i5 14th Gen, Intel Core i7 12th Gen, Intel Core i7 13th Gen, Intel Core i7 14th Gen, Intel Core i9 12th Gen, Intel Core i9 13th Gen, Intel Core i9 14th Gen, Intel® Pentium® Gold |
| CHIPSET | Intel |
| CHIPSET | Intel |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY SLOTS | 4 |
| MEMORY SLOTS | 4 |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 192 GB |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 192 GB |
| PORTS | 2 |
| PORTS | 2 |
| ETHERNET | Yes |
| ETHERNET | Yes |
| ONBOARD USB 2.0 | 2 |
| ONBOARD USB 2.0 | 2 |
| ONBOARD USB 3.1 | 2 |
| ONBOARD USB 3.1 | 2 |
| M.2 SLOTS | M.2, PCI Express 4.0, SATA III |
| M.2 SLOTS | M.2, PCI Express 4.0, SATA III |
| SATA III CONNECTORS | 4 |
| SATA III CONNECTORS | 4 |
| S/PDIF OUT | Yes |
| S/PDIF OUT | Yes |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| FRONT PANEL CONNECTOR | Yes |
| FRONT PANEL CONNECTOR | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| CHASSIS FAN CONNECTORS | 3 |
| CHASSIS FAN CONNECTORS | 3 |
| TPM | Yes |
| TPM | Yes |
| RGB LED HEADER | Yes |
| RGB LED HEADER | Yes |
| AUDIO CHIPSET | Realtek ALC897 |
| AUDIO CHIPSET | Realtek ALC897 |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| PCI EXPRESS X1 | 2 |
| PCI EXPRESS X1 | 2 |
| PCI EXPRESS X16 | 1 |
| PCI EXPRESS X16 | 1 |
| RAID | 0, 1, 5, 10 |
| RAID | 0, 1, 5, 10 |
| CROSSFIRE | Not supported |
| CROSSFIRE | Not supported |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| BLUETOOTH | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| WIFI | Yes |
| WIFI | Yes |
| RESOLUTION | 4096 x 2304 pixels |
| RESOLUTION | 4096 x 2304 pixels |
| DIMENSIONS | 244 mm |
| DIMENSIONS | 244 mm |