| 39 IN STOCK |
|
Ships in 9 days Shipping to United Kingdom only £ 5.99! |
ASUS PRIME B550-PLUS AMD B550 Socket AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASRock Z790 Pro RS WiFi Intel Z790 Socket 1700 DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
Asus Prime H610M-K D4 Intel LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING AMD B550 AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASUS TUF GAMING B550M PLUS AMD B550 Socket AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asus Prime Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX DDR5-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASUS ROG Strix B660-A Gaming D4 WIFI D4 LGA 1700 ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
Gigabyte A520I AC AMD A520 Socket AM4 Mini ITX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock B650 PG Lightning AMD B650 Socket AM5 ATX DDR5-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASRock Z790M-ITX WIFI Intel Z790 Socket 1700 DDR5 Mini-ITX Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Rack Half Width Dual Socket 4th Gen Intel Server Motherboard
| IN STOCK |
GIGABYTE B850 EAGLE WIFI 6E AM5 DDR5 3x M.2 ATX Motherboard
| IN STOCK |
MSI B550M PRO-VDH AMD B550 Socket AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
ASUS TUF Gaming B550-PLUS AMD B550 Socket AM4 ATX Motherboard
| IN STOCK |
MSI MPG AMD B550 Gaming Plus Socket AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
| FORM FACTOR | micro ATX |
| FORM FACTOR | micro ATX |
| SOCKET TYPE | LGA 1700 |
| SOCKET TYPE | LGA 1700 |
| COMPATIBLE PROCESSORS | Intel® Celeron®, Intel Core i3 12th Gen, Intel Core i3 13th Gen, Intel Core i3 14th Gen, Intel Core i5 12th Gen, Intel Core i5 13th Gen, Intel Core i5 14th Gen, Intel Core i7 12th Gen, Intel Core i7 13th Gen, Intel Core i7 14th Gen, Intel Core i9 12th Gen, Intel Core i9 13th Gen, Intel Core i9 14th Gen, Intel® Pentium® Gold |
| COMPATIBLE PROCESSORS | Intel® Celeron®, Intel Core i3 12th Gen, Intel Core i3 13th Gen, Intel Core i3 14th Gen, Intel Core i5 12th Gen, Intel Core i5 13th Gen, Intel Core i5 14th Gen, Intel Core i7 12th Gen, Intel Core i7 13th Gen, Intel Core i7 14th Gen, Intel Core i9 12th Gen, Intel Core i9 13th Gen, Intel Core i9 14th Gen, Intel® Pentium® Gold |
| CHIPSET | Intel |
| CHIPSET | Intel |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY SLOTS | 2 |
| MEMORY SLOTS | 2 |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| PORTS | 2 |
| PORTS | 2 |
| ETHERNET | Yes |
| ETHERNET | Yes |
| ONBOARD USB 2.0 | 2 |
| ONBOARD USB 2.0 | 2 |
| ONBOARD USB 3.1 | 1 |
| ONBOARD USB 3.1 | 1 |
| M.2 SLOTS | M.2, SATA III |
| M.2 SLOTS | M.2, SATA III |
| SATA III CONNECTORS | 4 |
| SATA III CONNECTORS | 4 |
| S/PDIF OUT | Yes |
| S/PDIF OUT | Yes |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| FRONT PANEL CONNECTOR | Yes |
| FRONT PANEL CONNECTOR | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| CHASSIS FAN CONNECTORS | 2 |
| CHASSIS FAN CONNECTORS | 2 |
| TPM | Yes |
| TPM | Yes |
| RGB LED HEADER | Yes |
| RGB LED HEADER | Yes |
| AUDIO CHIPSET | Realtek ALC897 |
| AUDIO CHIPSET | Realtek ALC897 |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| PCI EXPRESS X1 | 1 |
| PCI EXPRESS X1 | 1 |
| PCI EXPRESS X16 | 1 |
| PCI EXPRESS X16 | 1 |
| RAID | 0, 1, 5, 10 |
| RAID | 0, 1, 5, 10 |
| CROSSFIRE | Not supported |
| CROSSFIRE | Not supported |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| WIFI | No |
| WIFI | No |
| RESOLUTION | 4096 x 2160 pixels |
| RESOLUTION | 4096 x 2160 pixels |
| DIMENSIONS | 230 mm |
| DIMENSIONS | 230 mm |