| 27 IN STOCK |
|
Ships in 10 days Free shipping to United Kingdom! |
AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz 6-Core AM4 Desktop Processor with Wraith Stealth Cooler
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 8600G 4.3 GHz 6-Core Socket AM5 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Celeron G5905 3.5GHz 2 Core LGA1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Celeron G6900 3.4GHz Dual Core LGA 1700 CPU Desktop Processor (Alder Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz (5.0 GHz) 8 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-13100F 3.4GHz 4 Core LGA1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12500 3GHz 6 Core LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5700X 3.4 GHz 8-Core AM4 Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600G Wraith Stealth Cooler Zen 3 3.9GHZ 16MB L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 4300G 3.8GHz (4GHz Turbo) 4 Core 4MB L3 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700K 3.6GHz 12 Cores LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz Six-Core AM4 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz 6 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 4500 3.6GHz 8MB AM4 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900KF 3.2GHz 16 Core LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i7 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 20 |
| OPERATING FREQUENCY | 5.5 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.6 GHz |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| NUMBER OF THREADS | 28 |
| CACHE | 33 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |