Samsung S27C390EAU computer monitor 68.6 cm (27") 1920 x 1080 pixels Full HD LED Black by Samsung
Samsung S27C390EAU computer monitor 68.6 cm (27
52 IN STOCK
Ships in 7 days
Key Features
  • Home 68.6 cm (27") LED VA
  • Full HD 1920 x 1080 pixels 16:9
  • 75 Hz 4 ms 250 cd/m² 3000:1
  • AMD FreeSync Flicker-free technology
  • E 21 kWh 21 W
See full specifications
See product description
Details
Home 68.6 cm (27") LED VA
75 Hz 4 ms 250 cd/m² 3000:1
E 21 kWh 21 W
Specifications
SCREEN SIZE 68.6 cm (27")
RESOLUTION 1920 x 1080 pixels
DISPLAY TYPE VA
REFRESH RATE 75 Hz
VIEWING ANGLE 178°
DISPLAY COLORS 16.7 million colours
BRIGHTNESS 250 cd/m²
CONTRAST RATIO Curved
RESPONSE TIME 4 ms
ASPECT RATIO 16:9
INPUT CONNECTORS 2
BUILT-IN SPEAKERS Yes
AC INPUT VOLTAGE 100 - 240 V
COLOR Black
DIMENSIONS 613.2 mm